Sidmo Słupsk

Rolety zewnętrzne

Stanowią grupę systemów osłonowych zewnętrznych, które wyróżniają się funkcjami izolacyjnymi. Latem chronią przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń, a w porach roku o zdecydowanie niższych temperaturach zabezpieczają przed utratą ciepła. Ponadto stanowią doskonałą barierę przed hałasem. Uzbrojone we wzmocniony profil będą dodatkowym zabezpieczeniem dla mienia. Rolety zewnętrzne dostępne są w różnych wariantach.

Rolety elewacyjne

System rolet przeznaczony do stosowania głównie w budynkach istniejących. Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie natynkowym możemy podjąć w dowolnym momencie. Rozwiązania te mogą być montowane do stolarki okiennej lub do nadproża we wnęce lub bezpośrednio na ścianie. Zwłaszcza ten ostatni sposób gwarantuje możliwość uzyskania lepszych parametrów akustycznych.

W ofercie dostępne są skrzynki w trzech kształtach kwadratowym (ścięta pod kątem 45°, owalnym i półowalnym), co pozwala na odpowiednie dopasowanie do elewacji budynku. Zastosowanie pracującego niezależnie od rolety systemu Moskito zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.

Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

Rolety nadstawne

System rolet nadstawnych moze być zastosowany zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również podczas modernizacji budynków już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej. System rolet nadstawnych charakteryzuje bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego. Profile te współpracują z większością profili ram okiennych bądź drzwiowych stolarki drewnianej, aluminiowej oraz PVC. Skrzynki te wykonane są z bardzo dobrej jakości elementów PVC a ich wnętrze zostało dodatkowo docieplone, zwiększając tym samym izolację termiczną.

System dostępny jest również w wariancie z wąskimi prowadnicami wykonanymi z ekstrudowanego aluminium dla profili maxi i mini, które umożliwiają dodatkowe docieplenie ramy, co minimalizuje straty ciepła. System rolet nadstawnych może być wyposażony w moskitierę zabudowaną w skrzynce roletowej. Zintegrowany system zapewnia niezależną pracę rolety i siatki przeciwinsektowej.

W systemie istnieje mozliwość zastososowania profili z pianką poliuretanową oraz PVC. Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

Rolety podtynkowe

Systemy podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach. Jakkolwiek po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża produkty te mogą być zamontowane także w obiektach istniejących. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie walorów funkcjonalnych tego typu systemów.

Rolety podtynkowe zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Co więcej, produkty te doskonale wpasowują się w elewację stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

Dodatkowym atutem rolet podtynkowych jest możliwość zastosowania niezależnie pracującej moskitiery co pozwala na ochronę również przed owadami.

Sterowanie

Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

1. Sterowanie ręczne (napęd ręczny)

Do tej pory był najbardziej popularnym, a zarazem wydawać by się mogło ekonomicznym rozwiązaniem, który wymaga jednak znacznie większego nakładu sił związanego z obsługą rolet. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy posiadamy dużą ilość rolet lub są one dużych gabarytów. W swojej ofercie z napędów ręcznych posiadamy: 

  • zwijacze na linkę lub pasek,
  • kasety z przekładnią korbową odpowiednio na linkę lub pasek,
  • korby,
  • sprężyny.
Zwijacze ręczne stosuje się najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. 

2. Sterowanie elektryczne (napęd elektryczny) 

Jest rozwiązaniem  znacznie wygodniejszym i coraz bardziej przystępnym cenowo. Pancerz rolety jest podnoszony i opuszczany za pomocą siłownika elektrycznego. Siłowniki elektryczne zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. Dzięki możliwością sterowania mamy do wyboru:

  • sterowanie centralne - z jednego miejsca dla wszystkich rolet
  • sterowanie indywidualne - z jednego miejsca dla jednej rolety. 
Dzięki najnowszej technologii mogą Państwo skorzystać z zegara sterującego, który automatycznie podniesie i opuści pancerz rolety o ustalonej godzinie. Dodatkowo mając do wyboru sterowanie radiowe lub przewodowe dajemy Państwu pełną elastyczność rozwiązań:
  • sterowanie radiowe (bezprzewodowe) - nie wymaga dodatkowe okablowania, przez co nasze ściany są nienaruszone i możemy to sterowanie zastosować w dowolnym miejscu w domu. Polecenia odnośnie opuszczenia, podniesienia czy też zatrzymania rolety są przesyłane do siłownika przy pomocy pilota lub nadajnika naściennego. Ten typ sterowania pozwala nam na nieograniczoną możliwość konfiguracji. 
  • sterowanie przewodowe - możliwość obsługi rolety za pomocą  przełącznika klawiszowego, kluczowego lub obrotowego (przełączniki mogą być z podtrzymaniem lub bez podtrzymania). Dzięki wykorzystaniu systemów sterowań istnieje możliwość skonfigurowania wielu indywidualnych rozwiązań. Siłowniki elektryczne wchodzące w skład automatycznego sterowania zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet.
  • sterowanie inteligentne – za pomocą centrali sterowanie roletą jest niezwykle proste i komfortowe. Sterownik ten pozwala na zarządzanie roletami za pomocą produktów mobilnych jak tablet czy smartfon z dowolnego miejsca. Zenpro SmartControl pozwala na grupowanie urządzeń mobilnych jak rolety, bramy, żaluzje fasadowe czy markizy umożliwia tworzenie zdarzeń czasowych oraz scen. Darmowa aplikacja z wygodnym i nowoczesnym interfejsem jest niezwykle przyjazna w użytkowaniu

Profile

© SIDMO. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk